un an mai tarziu, un an mai devreme
Catalin nu ma lasa sa uit ca anul trecut (sau acum 2 ani, i’m confused), am zis pe blog ca in 2009 o sa incerc sa fac una, alta.
Deci, in 2009 trebuia:
- sa fiu mai putin rautacioasa cu lumea care n-are nicio vina – accomplished! cu mentiunea ca am fost mai rautacioasa cu cei care au o vina. muhaha!
- sa cheltui mai putin pe cafea, suc, tigari, sandviciuri de la tonomat si prostii din gama asta de produse – done! m-am lasat de fumat de 2 ori, deci cel putin o luna jumate n-am dat bani pe tigari; mi-am luat cafea o data pe zi, or less; m-am lasat de mancat cel putin vreo 2 luni, deci…
- sa plantez macar un copac si sa incep sa reciclez – am plantat, am plantat! vreo 5 copaci, stejari parca, la Suditi. in 50 de ani ma duc sa vad rezultatul. n-am reciclat, n-am reciclat… buuu!
Si, de dragul consecventei si a lepsei data de Catalin, hai si cu “propunerile” pe 2010. Greu. Pauza. Revenit.
- sa stau cel putin 7 zile legate cu burta la soare si capul in mare ![]()
- sa sar cu parasuta ![]()
- to rock the hell out of 2010! ![]()
survivor – eye of a tiger
…asa ceva
Posted in jurnal
Comments
camil
în primul rând, la mulți ani și tot ce-ți dorești în noul an! eu am renunțat la planuri/promisiuni șamd, pentru că foarte rar reușesc să mă țin de ele
Sabina
@smith bad, bad me
@camil la multi ani!
Catalin
Asta cu rocking the hell outta 2010 ar trebuie sa fie obiectiv pentru toata lumea. ![]()
Bafta!! Si felicitari pentru realizari.
Nici eu nu ma pot lauda ca am reciclat in 2009, dar macar am folosit pungile de la supermarket pe post de pungi de gunoi.
camil
@ Cătălin
și eu care credeam ca sunt singurul ce pune gunoi în pungile respective
smith
Cum ar fi sa avem si noi 3 tomberoane la bloc pentru hartie, pastic & co. , resturi?
La noi parca te impiedica sa reciclezi.
Te pomenesti ca te duci si tu la niste tomberoane pentru hartie si arunci acolo hartia, si cand vine gunoiul le arunca pe toate “in aceeasi oala”.
Bad, bad ro.
Catalin
De ce sa fii singurul? ![]()
Cred ca toti romanii fac asta: unii ca sa faca economie si ceilalti ca sa fie eco.
Planuri, visuri, promisiuni pe 2010 | A blog on evolution
[...] sa pasez leapsa inapoi Sabinei si, din nou, lui Cati. As vrea sa fie preluata de cat mai multi dintre cititori, mi-e greu sa [...]




smith
so…wait a second…you’re telling me you haven’t recicled?